Ders En İyİ Nasıl Çalışılır

Ders En İyi Nasıl Çalışılır?

Ders çalışmada en büyük zorluğu o dersin başına otururken yaşarız, çünkü bir şeyi gözden kaçırıyoruz. ‘Ders en iyi nasıl çalışılır’ ın bizim için doğrumuz olan cevabını bulmadan ders başına oturmak zaman kaybından başka işe yaramayacaktır. O zaman gelin ‘Ders en iyi nasıl çalışılır’ bunun cevabını birlikte bulalım.

Ders en iyi nasıl çalışılır’ın cevabını bulmak için bu sorunu önce küçük parçalara bölelim. Sorunumuz ders en iyi nasıl çalışılır mı? Yoksa ders nasıl çalışılır mı? Öncelikli sorunumuz ders nasıl çalışılır sanırım.

Ders çalışmak için ilk olarak hangi derslerin sizin için önceliğinin olduğunun belirlemesini yapın. Örneğin; Fizik benim kendimi en çok geliştirmem gereken ders ona daha fazla zaman ayırmalıyım. Sonrasında Matematik geliyor arkasından Türkçe vs.

Ders çalışacağınız ortamın dikkatinizi dağıtacak materyallerden temizlenmesini sağlayın. Cep telefonu kapatılıp bir çekmeceye konulabilir mesela (hocam sende; vur dedik öldürdün. Telefonu kapatırsam neler olur biliyor musun sen? Asıl telefonu kapatmazsan neler olacağını biliyorum), o sevdiğiniz müzikleri çalan dj in programını daha sonra internetten de dinleyebilirsiniz o yüzden müziği de kapatalım. Bu ve buna benzer işlemleri yaptıktan, ders çalışacağınız alanı temizledikten sonra ortam sizin için hazırdır. Sadece siz ve çalışacağınız dersin materyalleri kalsın masada geri kalan her şeyi kaldırın.

Ders en iyi nasıl çalışılır şekilleniyor sanki;

Zamanınızı planlayın; örneğin bu ders için 40 dakika zaman ayırıyorum sonrasında 5 dakika ara vereceğim gibi. Ve bunu bütün gününüze uygulayın lütfen.

Ders çalışmaya başlamadan önce kafanın içinde seni rahatsız eden düşüncelerin hepsini bir araya topla ve onları hayali bir çöp kutusunun içine atıp çöp kutusunun kapağını kapat.

Temiz bir zihinle, temiz bir masada çalışacağın dersle baş başasın artık bundan sonrasında ikiniz anlaşabileceğiniz birçok nokta bulacaksınız.

Bu çalışma hayatında birçok profesyonelin uyguladığı bir tekniktir. Sen de dene ve ders en iyi nasıl çalışılır kendi sitemini yarat.

Haydi bakalım şimdi sıra sende ben seni ders kitabınla baş başa bırakıyorum sonra yine konuşuruz.

NİLÜFER KARDEŞ

Öğrenci ve Aile Koçu

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*