Epic, Fortnite için Sıfır Yapı Modunu Ortaya Çıkardı

Epic Fortnite icin Sifir Yapi Modunu Ortaya Cikardi

 Bölüm 3 Sezon 2’nin bir noktasında bina geri dönerken Epic, Fortnite’ın oyun modlarına kalıcı bir ekleme ekledi: Zero Build.

Bölüm 3 Sezon 2’nin lansmanının bir parçası olarak Epic Games, binayı Fortnite’tan kaldırdı. İnşa etmek, oyunun en ikonik özelliklerinden biridir – Fortnite’ı, Fortnite Eşya Mağazası’ndaki geniş kaplama yelpazesinin yanı sıra diğer battle royale’lerden ayıran şey de budur. Ve şimdi, Epic, Sıfır Yapı Modu’nun tanıtımıyla değişikliği deneyimin kalıcı bir parçası haline getiriyor gibi görünüyor. Evet, doğru duydunuz – artık Fortnite’ı bina tamircisi eksi oynayabilirsiniz. Ana battle royale modunda hala bir bina yok, ancak Direniş hikayeye göre “geri aldığında” yakında geri gelmesini bekleyebiliriz.

Her İki Taraf İçin de Bir Galibiyet

2017 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana, Fortnite dünyanın en popüler oyunlarından biri olmuştur. Sadece battle royale’i haritaya koymakla kalmadı, aynı zamanda daha sonra türü güçlendirecek gelecekteki sürümlere de yol açtı. Şu anda rakiplerle dolu alana rağmen, savaş alanını bina ile şekillendirme ve yok etme yeteneği Fortnite’ı diğerlerinden ayırıyor. Ancak, herkes mekaniğe meraklı değil. Binaya odaklanmanın diğer oyuncuları yabancılaştırdığına dair şikayetler son yıllarda daha da arttı. Neyse ki, “geleneksel” bir battle royale olarak oynamayı tercih eden sıradan Fortnite hesabı oyuncuları için dileklerini aldılar.

Fortnite Zero Build, yapım mekaniğini tamamen ortadan kaldırıyor ve bu da oyuncuları sadece atış becerilerine güvenmeye bırakıyor. Bu yeni modelle ilgili en güzel şey, bunun sadece bir seçenek olmasıdır; birincil oyun modunda ileriye dönük bir bina olacak. Bu her iki taraf için de bir kazanç – inşaatta mükemmel olan oyuncular hala her zamanki gibi oynayabilirken, buna sahip olmayı tercih etmeyen diğerleri Zero Build modunda Fortnite oynayabilir.

Suların Test Edilmesi

Fortnite’ın Zero Build modu, Epic Games’in Bölüm 3, Sezon 2’nin başında yaptığı bir test çalışmasının sonucudur. Söz konusu sezonun başında Fortnite, binayı varsayılan oyundan kaldıran No Build modu adlı bir Sınırlı Süreli Mod (LTM) ekledi. Oyuncunun tepkisi olumluydu ve hatta eski Fortnite yayıncılarının oyuna geri dönmesine neden oldu. Epic’in “test çalışması”, yeni modu denemek için oyuna dönen oyuncular için uzun kuyruk sürelerine yol açtı.

No Build modunun piyasaya sürülmesinden sadece birkaç dakika sonra, sızıntıcılar zaten hareket halindeydi ve bina kapalıyken (şimdi Zero Build olarak biliyoruz) yaklaşmakta olan kalıcı bir modun kanıtlarını buldular. Daha sonra 29 Mart 2022’de Epic Games bu söylentileri doğruladı ve v20.00 güncellemesi ile Zero Build modunun kullanıma sunulduğunu duyurdu.

Sıfır Yapı Modu Nasıl Çalışır?

Zero Build modu ile artık malzeme toplamak için bir noktada durmanın bir anlamı yok. “Peki, o zaman kendimizi nasıl koruyabiliriz?” diye sorabilirsiniz ve cevap yeni bir öğeden gelir. Bina olmadan, tüm oyuncular ilk savunma hattı olarak Overshield öğesini şarj etmeye sahiptir. Bu koruyucu katman oyuncu hareketini büyük ölçüde hızlandırır. O zamanlar, oyuncular adada sprint atamaz veya güç kaydıramazlardı,  ancak şimdi yapabildiklerine göre, Epic bu değişikliğe uyum sağlamak için haritanın boyutunu genişletti. Zero Build modu için yeni haritada kuşatma topları, zeplinler, fermuar hatları, tanklar ve haritanın güneybatısında bulunan Synapse İstasyonu gibi son konumlar bulunuyor.

Son

Zero Build modunu oynamak için Fortnite’ın Keşfet menüsüne eriş. Lobideki Değiştir düğmesine tıklayabilir ve Solo, Duo, Trio ve Squad çalma listeleri arasından seçim yapabilirsiniz. Bina modunu açmayı tercih ederseniz, başlatıcıdaki varsayılan oyun modunu kullanabilirsiniz. Zero Build, Impostors, Creative ve öldürmesiz Party Royale dahil olmak üzere battle royale oynamanın sürekli büyüyen bir listesine katılıyor. Epic, Zero Build’in kalıcı bir mod olacağını belirttiğinde, Fortnite hesap sahiplerinden ve uzun süredir devam eden oyunculardan gelen yanıt coşkulu olmaktan çok daha fazlasıydı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*