Okeanos Hırvatça Türkçe Çeviri

Hirvatca Ceviri
Hirvatca Ceviri

Hırvatça, Hırvatistan Cumhuriyeti’nin resmi dilidir. Aynı zamanda, Avrupa Birliği tarafından da kabul gören resmi dillerden biridir. Bu anlamda, Hırvatistan çeviri hizmetine diğer bölge dillerine göre daha çok ihtiyaç duyulur.

Hırvatça Slav dilleri arasında sayılmasına rağmen yazı sistemi olarak Latince kullanır. Bu farklılıkta en büyük etken Avrupa ile yakın ilişkilerdir. Alfabede 30 harf ve iki ses kullanılır. Sırpça ile oldukça yakın olmasına rağmen bazı seslerde farklılıklar görülebilir.

Hırvatça Türkçe Çeviri

Hırvatça, Hırvatistan dahil üç ülkenin ve Avrupa Birliği’nin resmi dillerinden biridir. İtalya dahil 5 farklı ülkede azınlık dili olarak kabul görür. Dünya üzerinde yaklaşık 6 milyon kişi tarafından konuşulur. Balkan ülkeleri düşünüldüğünde, dilin coğrafi olarak önemli bir etkisi vardır.

Hırvatistan 1991 yılında bağımsızlığını kazanmış olup, Türkiye ile diplomatik ilişkiler 1992 yılında başlamıştır. İki ülke beş farklı örgüt ve birliktelikte ortak üyedir. Bu anlamda, diplomatik ilişkiler gelişmeye devam etmektedir. Türkçe Hırvatça çeviri hizmetinin gereksinim duyulduğu en yoğun alanda diplomatik alandır. Devlet erkanı tarafından düzenlenen organizasyonlarda simultane çeviri hizmetleri sunulur.

Türkiye Hırvat turistlerin de tercih ettiği ülkeler arasındadır. Seyahat ve konaklama işlemlerinde tercüme ihtiyacı doğabilir. Turistlere hizmet veren yerler de Hırvatça çeviri talebinde bulunabilir. Bu şirketlerin web siteleri ise genellikle online çeviri hizmetlerinden faydalanır.

Hırvatistan ile karşılıklı eğitim anlaşmaları doğrultusunda, özellikle üniversite düzeyinde öğrenci geçişleri yaşanır. Başvurular sırasında, eğitim belgelerinin çevirisi de istenir. Tüm bu çeviriler, tercüme büroları tarafından hazırlanabilir.

Hırvatça Tercüme Hizmeti

Türkiye Latin alfabesi kullanmaktadır. Diğer Slav dilleri ile karşılaştırıldığında, Latin alfabesi kullanılması sebebi ile Hırvatça tercüme daha kolaydır. Resmi işlemler için gerekli metinler noter onalı tercüme hizmeti ile oluşturulur. Kişisel olarak kullanılacak belgeler için serbest çalışan çevirmenlerden ya da online araçlardan faydalanılabilir.

Çeviri talepleriniz ve  hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi için www.okeanostercume.com.tr web sitemizi ziyaret edebilir veya  0212 221 45 21 ve 0553 910 31 32 numaralı MOBİL / WHATSAPP / TELEGRAM hattımız aracılığıyla bizlere ulaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*