Final Fantasy 14 Endwalker: En İyi Sınıflar

Final Fantasy Endwalker En Iyi Siniflar

 Final Fantasy XIV’de görünen benzersiz arketipler için en iyi sınıfları keşfedin.

Yeni bir FFXIV hesabı oluşturma sürecinde olsanız bile, bu MMO’nun çok fazla içerikle geldiğini bilmelisiniz.  Bu türdeki herhangi bir video oyununun en önemli unsurlarından biri, şimdi ve sonra kaç yeni güncellemenin görüneceğidir.

Geliştiriciler, oyunu yeni etkinliklerle deneyimlememiz için bize daha iyi yollar sunma fırsatı buluyor. FFXIV mağazasındaki güncellenmiş öğelerin yanı sıra, oyun oturumlarımızı kullanmanın yeni yollarını buluyoruz. İlk olarak, hikayenin devam ettiğini göreceksiniz ve yakında hikayeyi takip ederken yeni NPC’lerle tanışacaksınız. Bu nedenle, daha fazla arsa bükülmesi ve yeni düşmanlar deneyimleme fırsatına sahipsiniz.

İkincisi, keşfedilecek yeni haritalar ve yenecek düşmanlar elde edersiniz. Bazen, geliştiriciler bu şansı oyunun motorundaki ustalıklarını göstermek için kullanırlar. Bu nedenle, yerler arasında seyahat ederken daha iyi grafikler veya daha fazla yaratıcılık görüyoruz.

Son olarak, oyunu benzersiz sınıflar veya ırklarla deneyimlemenin yeni yollarını sık sık görüyoruz. Sonuç olarak, yeni yetenekler ve oyun mekanikleri keşfediyoruz. Benzer şekilde, eski sınıfları “ayarlamaya” çalışan bazı oyun şansları görüyoruz. Başka bir deyişle, “META” şansı ve insanlar hangi seçeneklerin diğerlerini gölgede bıraktığını bulmaya çalışırlar.

Bu makale, Final Fantasy’nin en son genişlemesi için en iyi sınıflara odaklanacaktır. En önemlisi, yeni başlayanlar için, oyunu sizin için neyin kolaylaştırabileceğini ortaya çıkarmalısınız. Dahası, deneyimli oyuncular bu değerli bilgileri alternatif karakterleri için kullanabilirler.

Final Fantasy 14 Endwalker: En İyi Sınıflar

En İyi Tanklar

Tank rolünü biraz daha kolaylaştıran en zorlu karakter Paladin’dir. Gerçekten de, birçok oyuncu Paladins’in en son genişleme paketi (Endwalker) ile biraz “aşk” alabileceği fikrine sahipti. Yine de, bu sınıfa kaç tane güçlendirme verdiklerini gördüğümüzde her beklenti yanlış oldu.

Özellikleri ve yeni yetenekleri nedeniyle, paladinler şimdi bu rolü yerine getirmek için en iyi seçimdir. Ama unutmayın, görevleri kendiniz tamamlarken hala bir “Tank” olarak oynuyorsunuz. Bu nedenle,  yetenek karmaşıklığı ve düşük hasar sonucu nedeniyle hızlı bir aşamada ilerlemeyi zor bulacaksınız.

Genel olarak, bir grup oluşturduğunuzda ve oyunun zorlu örneklerinden geçtiğinizde parıldayacaksınız. Bir parti oluşturduğunuzda, herkes sizi gülünç miktarda hasara dayanabilecek kapasitede bulabilir.

En İyi Fiziksel Aralıklı DPS

Tüm FFXIV Gil’inize bahis yapıyorsanız, Bard bu kategori için en iyi seçenektir, bullseye. Bu oyundaki Ozanlar, onları Endwalker için en iyi seçenek haline getiren birçok avantaja sahiptir. Karışımları olağanüstü “Zaman İçinde Hasar” (DOT) ve tüm partinizi geliştiren hasar güçlendirmeleri arasındadır.

Ayrıca, savaşın akışını güvenli bir yerde kontrol etmek için harika bir seçeneğiniz var. Aslında, bu Fiziksel Aralıklı kategori olduğundan, doğal olarak uzaktan bağlanırlar. Sonuç olarak, düşmanlar ve tüm partiniz arasında güzel bir görüşe sahipsiniz.

Son olarak, bazı içerikleri kendiniz tamamlamak istiyorsanız size harika seçenekler sunabilirler.

En İyi Büyülü Menzilli DPS

Final Fantasy XIV’deki en iyi büyü tekerleği söz konusu olduğunda, ödül Sihirdar’a gider. Bu özel sınıf tonlarca yetenek yeniden çalışmasıyla birlikte gelse de, insanlar potansiyellerini keşfedecek kadar hızlıydı. Bu nedenle, yakında bir gruba katıldığınızda rolünüzü hızlı bir şekilde nasıl yerine getireceğinizi öğreneceksiniz.

Herhangi bir Sihirdarın arkasındaki hile, büyüleri ve bekleme sürelerini hesaplamak yerine işinizi kolaylaştırma eğiliminde olan yaratıkları ortaya çıkarmaktır. Ek olarak, ekstra hareketlilik ve bu sınıfı benzersiz ve oynaması eğlenceli kılan diğer birçok seçeneğe sahip olursunuz.

En önemlisi, FFXIV Gil kazanmak için yalnız seyahat etmeyi ve rastgele etkinlikleri tamamlamayı planlıyorsanız daha az sorun yaşayacaksınız.

En İyi Yakın Dövüş DPS

Reaper’ınızla ne zaman oynarsanız, yakında neden en üstte olduğunu keşfedeceksiniz. İyi görünümlü karakterlerin ve şaşırtıcı yeteneklerin yanı sıra, oyundaki diğer Melee DPS’leri yenmeyi daha kolay bulacaksınız.

Ayrıca, Reaper’ların farklı yetenekleri nedeniyle, solo görevleri tamamlamayı daha kolay bulacaksınız.

En İyi Şifacılar

Şu anda, bu kategorideki en iyi sınıf Final Fantasy XIV’deki Beyaz Büyücüler. Çoklu iyileştirme yetenekleri nedeniyle, partinizi canlı tutacak bir şeyiniz her zaman olacaktır. Gerçekten de, sadece bu özellik ile, Beyaz Büyücülerin arketip için en iyi işi yaptığını göreceksiniz.

Ne yazık ki, kendi başınıza seyahat etmek sıkıcı olabilir. Tüm düşmanlar sizi öldürmekte zorlansa da, sınıfınızdan gelen hasar çıktısı da çok düşük olabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*