Ölüdeniz Gezilip Görülecek Yerler

Oludeniz Gezilip Gorulecek Yerler

Yalnızca Türkiye’nin değil dünyanın en popüler tatil yerlerinden birisi olan Ölüdeniz; cazibesiyle sizi de kendisine hayran bıraktıracak. Fethiye’nin güneyinde yer alan Ölüdeniz’in cennetten farksız bir yer olduğunu ifade edebiliriz. Bilhassa kartpostallardan fırlamış güzelliğe sahip koyları ile fark yaratır. Ölüdeniz ise yolu Fethiye’ye düşen herkesin en az bir defa ziyaret etmesi gereken bir yerdir. Turkuaz renkli denizi ile öne çıkar. Bunun yanı sıra, mavi bayrak sahibi bembeyaz kumsalı ile de ne kadar güzel bir yer olduğunu gösterir. Zengin su altı yaşamı ile de ziyaretçilerine çok şey vaat eder.

Ölüdeniz’de tatil yapmak her yaştan insanın hayali! Ancak, burada birkaç gün tatil yapmak size yetmeyebilir. Ölüdeniz’in hakkını vermek adına burada en az bir hafta kalmalısınız. Bu noktada, gitmeden evvel Ölüdeniz otelleri için rezervasyon işlemlerini gerçekleştirmelisiniz. Aksi takdirde, butik otellerde dahi yer bulamazsınız. Ayrıca, Ölüdeniz otelleri için erken rezervasyon yaptırdığınız takdirde yoğun sezona kıyasla cebinizden çok daha az para çıkar.

Ölüdeniz’de Ne Yapılır?

Ölüdeniz’e gelmek hayatınızdaki en doğru kararlardan birisi olacak. Gelin, Ölüdeniz gezilecek yerler hakkında bilgi verelim!

 • Ölüdeniz Plajı: Dünyanın en güzel plajları arasında yer alır. Bunun yanı sıra, denizi her zaman sakin ve dalgasızdır.
 • Kelebekler Vadisi: Manzarasına hayran kalacağınız Kelebekler Vadisi’nde bir yandan deniz, kum ve güneş üçlüsünün tadını çıkarırken bir yandan da farklı kelebek türlerinin size eşlik ettiğini göreceksiniz.
 • Babadağ: Doğa sporlarına hayransanız yolunuz mutlaka Babadağ’a düşmeli! Yamaç paraşütü aktivitesini gerçekleştirmek isteyenler için harika bir yerdir.
 • Saklıkent Kanyonu: Ölüdeniz’e yalnızca bir saat uzaklıkta olmakla beraber harika manzarası ile dikkat çeker.
 • Belcekız Plajı: Ölüdeniz’in en popüler plajlarının başında gelir. Altın renkli kumsalı ile fark yaratır.
 • Kabak Koyu: Dünyanın en güzel koyu ödülüne aday gösterilebilecek kadar eşsiz bir yerdir. Kelebekler Vadisi’ne komşu olmasıyla da dikkat çeker.
 • Gemile Adası: Ölüdeniz’e yedi km uzaklıkta yer alan bir ada olmakla beraber el değmemiş güzellikleriyle öne çıkar.

Ölüdeniz Otelleri Tavsiyeleri

Ölüdeniz otelleri genellikle lüks olarak nitelendirilebilecek türden yerlerdir. Gelin, en iyi Ölüdeniz otellerine bir göz atalım!

 • Liberty Hotels Ölüdeniz:  Ölüdeniz otelleri arasında yer alır. Müşterilerine yeme içme, eğlence ve konaklama konusunda en iyisini vaat eder. Bilhassa akşam eğlenceleri oldukça popülerdir.
 • Ocean Blue High Class Hotel: Denize 750 metre mesafede olmakla beraber 61 odası bulunur. Uygun fiyatlı Ölüdeniz otelleri arasındadır.
 • The Sugar Beach Club Hotel: Sessiz ve sakin Ölüdeniz oteli arıyorsanız doğru yerdesiniz! 2000 yılından bu yana hizmet veren otelin fiyatları da zannedildiği gibi yüksek değildir.
 • Sun Ocean: Ucuz Ölüdeniz otelleri arasında bulunur. Ölüdeniz merkeze çok yakındır. Samimi bir tesistir. Hisarönü Köyü’nde yer alır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*