Kuantum Sıçrama ve Pandemi

Kuantum Sıçrama
Kuantum Sıçrama

PANDEMİ-SALGIN

Pandemi veya pandemik hastalıklar, tüm dünya yüzeyi üzerinde dağılım yapan ve etkisini gösteren salgın hastalıklara verilen isimdir. Makalemde Pandemi hakkında bir çalışma yapılmış ve sonuçta ulaştığım verileri siz okuyucular ile paylaşmak istiyorum. Öncelikle Kuantum Sıçrama hakkında kısa bir özet verip Pandemi ile ilgili yazmaya gayret edeyim.

KUANTUM SIÇRAMA

İlk kez 1913 yılında Danimarkalı fizikçi Niels Bohr’un elektronların atom çekirdeği etrafında sadece enerji düzeyi denilen bölgelerde dairesel yörüngelerde hareketini sürdürdüğünü açıklaması ile ortaya çıkan bir kavramdır. Elektronlar, kuantum adı verilen bir enerji paketini absorbe ederek ya da yayarak, bir seviyeden diğerine geçişler yaparlar. Bu aşamada ilgilenilen parçacıklar herhangi bir seviyede bulunabilir ihtimaliyet geçerlidir.  Dikkat edilmesi gereken yer ilgilenilen parçacığın asla iki seviyenin arasında olamayacağıdır. Seviyeler arası geçişte günlük konuşma ve metinler için gerekli tanım elde edilir ve buna kuantum sıçramaları denilir.

Kuantum Sıçrama ve Pandemi ilişkisini inceleyecek olursak;

ORTA ÇAĞ VEBA 14. Yüz Yıl

Orta Çağda milyonlarca insanın ölümüne sebep olana Veba, Ticaret gemileri ile Farelerin bulundukları bölgelerden başka yerlere transfer olması ve akabinde virüs yayılımını hızlandırdığı bilinmektedir. “Olayın gelişimi, Vebanın Avrupa’ya Girişi ve Yayılışı Veba salgınının Çin’de ortaya çıktığı, İpek Yolu’nu izleyerek 1346’da Kırım’a ve 1347’de Avrupa’ya ulaştığı kabul edilmektedir. Veba, gemilerde yolculuk yapan farelerin üzerinde yaşayan pireler tarafından liman kentlerine taşınmıştı. Sicilya’ya 1347 yılının Ekim ayında gelen bir Ceneviz kadırgası hastalığı Akdeniz’e taşımış. Başka bir Ceneviz kadırgası hastalığı, 1348’in Ocak ayında Venedik’e bulaştırmış. Ardından Piza’ya yanaşan bir Ceneviz gemisi, vebayı kuzeydeki kentlere yaymış. İtalya’ya sokulmayan bir Ceneviz gemisi ise Fransa’da Marsilya limanına girip vebayı Fransızlara bulaştırmıştır. Daha sonra salgın İspanya, Portekiz ve İngiltere’ye de sıçradı.

Almanya ve İskandinav ülkelerine ulaşan salgın, 1349’da Norveç’te görüldü. İzlanda Adası’na ulaşamayan salgın 1351’de Rusya’yı etkisi altına almış. Bazı kaynaklara göre vebayı Moğol ordusu kasten yaymıştır. Bu teoriye göre Moğollar, Kırım civarında Cenevizliler’in kontrolündeki liman kentini kuşatıp vebadan ölenlerin cesetlerini mancınıkla kentin içine atmıştı. Ceneviz gemileri, kentten kaçarken vebayı İstanbul, Sicilya Adası ve Avrupa’ya taşımıştı. Avrupa’da salgının, tanrıların gazabıyla veya yıldızların etkisiyle çıktığına inanılıyordu.

Paris Tıp Fakültesi, 20 Mart 1745’te Merkür, Satürn ve Jüpiter gezegenleri aynı hizaya geldiği için salgın çıktığını açıklamıştı. Kirli havanın salgına neden olduğuna inanan çoktu. [1] Paris Tıp Fakültesi, 20 Mart 1745’te Merkür, Satürn ve Jüpiter gezegenleri aynı hizaya geldiği için salgın çıktığını açıklamıştı. Kuantum Sıçrama!

1917 yılında Dünya ve İnsanoğlu ilk kez Radyo Dalgaları ile tanışır. 1918 yılına gelindiğinde Enfluenza ya da İspanyol Gribi açığa çıkmış ve milyonlarca insanın ölümüne sebep olmuştu. [2]  Radyo Dalgaları ve Kuantum Sıçrama!

İkinci Dünya Savaşı günlerinde İnsanoğlu Radarlar ile tanışır.[3] Radarlar, Kuantum Sıçrama!

Dünya yı koruyan Van Allen Kuşağı bölgesine Uydu gönderilir ve 1968 yılında Hong Kong gribi baş gösterir.[4]  Uydular, Kuantum Sıçrama!

YENİ BİR KUANTUM SIÇRAMA başladı sürüyor

5G Teknolojisi binlerce uydu kullanılarak dünya üzerinde yeni dijital bir çağ başlıyor. Binlerce uydu’nun kullanılması ile açığa çıkan yeni teknoloji 5G. [5]  Çin’in Wuhan eyaleti 5G teknolojisi için en fazla sayıda baz istasyonuna sahip bölge olarak biliniyor.[6]  Wuhan eyeleti 5G teknolojisi için en fazla sayıda baz istasyonu, Kuantum Sıçrama,

Makalemde ifade edilenler sadece teorik bilgilerden ibarettir. Bilim İnsanlarının özellikle TIP Bilimi alanında çalışan Bilim İnsanlarının önümüzdeki süreçte elde edilecek olan ve bizimle paylaşılacak veriler bizim için asıl bilgi olacaktır.

Kaynaklar

  1. http://www.uralakbulut.com.tr/wp-content/uploads/2013/02/veba.pdf
  2. https://tr.wikipedia.org/wiki/%C4%B0spanyol_gribi
  3. https://tr.wikipedia.org/wiki/II._D%C3%BCnya_Sava%C5%9F%C4%B1
  4. https://tr.wikipedia.org/wiki/Hong_Kong_gribi
  5. https://www.webtekno.com/dunyanin-ilk-uydu-baglantili-5g-transferi-gerceklesti-h80647.html
  6. https://www.theverge.com/2020/4/4/21207927/5g-towers-burning-uk-coronavirus-conspiracy-theory-link

Yazar Dr.Fırat AKBALIK     

2 Comments

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*