Sesli Otopark Nedir, Plaka Tanıma Sistemi Nasıl Çalışır?

Sesli Otopark
Sesli Otopark

Sesli Otopark Nedir, Plaka Tanıma Sistemi Nasıl Çalışır?

Araç giriş çıkışlarının daha kontrollü hale gelmesini sağlayan plaka tanıma sistemi araç plakalarını okuyarak ilgili senaryoya göre çalışır. Farklı alanlarda kullanılabilen bu sistemler güvenilir ve hızlı olmasıyla dikkat çeker. Konumlandırıldığı alana sayısız fayda sağlayan plaka tanımalar özellikle otoyollar, ücretli otoparklar ve sitelerde yaygın şekilde kullanılır. Bunlara alternatif olarak hastaneler, üniversiteler, askeri bölgeler, kamu binaları, gümrük ve sınır alanları, araç kantarları, araç muayene istasyonları gibi yerler de plaka tanıma sistemlerinin kullanıldığı yerler arasındadır.

Yeni nesil park yönetim sistemleri olan sesli otopark teknolojileri ile özel ayrılmış park alanlarının amacı dışında kullanılmasına engel olabilirsiniz. Yalnızca yetkisi bulunan kişiler tarafından kullanılabilecek bu sistemlerde özel park alanları mevcuttur. Bu sayede ilgili alanlar daha verimli şekilde çalışırlar. Otoparkın güvenliğini artıran sistemler park alanlarının kullanıcısı dışında kullanılmasına engel olurlar. Korunaklı kullanımın yanı sıra bu sistemler ile boş par alanları, otopark doluluk oranı gibi verilere de erişim mümkündür. GSM modül, bluetooth ve wi-fi bağlantıları sistemin çalışması için yeterli olacaktır.

Plaka Tanıma Sistemleri ve Özellikleri

Özel müşterilere ayrıcalıklı alan imkanı sunan plaka tanıma sistemi park yapabilmek için bekleme süresini ortadan kaldırır. Araçların tanınması sayesinde daha organize bir yapı kurulur. Yüksek yönetilebilirlik ve ileri teknoloji ile sistem tanımlı araçları otomatik olarak algılar. Birçok uygulamaya entegre şekilde çalışan bu sistem alışveriş merkezi, otel, otopark ve iş merkezi giriş çıkışlarında oldukça etkilidir.

Sesli otopark sistemler ile isteğe bağlı olarak kara listeler hazırlayabilir, istenmeyen araçların park alanına girmesine engel olabilirsiniz. Video izleme sistemleri ile de entegre edilebilen park tanım sistemi tek bir operatör ile yönetilebilir ya da verileri kayıt altına alarak otomatik şekilde yapılandırılabilir.

Sesli Otopark Resim
Sesli Otopark Resim

Sesli Otopark Sistemlerinin Avantajları Nelerdir?

Güvenlik ihlallerinin önleyen ve daha kontrollü bir yapı sağlayan sesli otopark sistemleri üstün teknoloji ile çalışan elektronik güvenlik hizmetleridir. Birçok alanda yasal zorunluluk olarak ifade edilen plaka kayıt işlemleri bu sistemler sayesinde yüksek doğrulukla ve kısa süre içerisinde tamamlanır. Gerçekleştirilen işlemler operasyonel verimliliği de beraberinde getirir. Özellikle bu alanda öncü olan sensormatic tarafından geliştirilen PDKS yazılımı ile entegre edilebilmesi sistemin kullanıcıların isteklerine göre farklı özellikler ile yapılandırılabilmesini sağlar. Sunduğu entegrasyon çözümleri, uzaktan izleme hizmeti ile güvenli park yerleri, akıllı otopark uyarı sistemi, kullanıcı desteği gibi özellikler nedeniyle bu tür güvenlik çözümlerine talep daima fazladır.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*